بسته بندی لوازم آشپزخانه شامل زیرمجموعه ها و دسته های بیشتری نسبت به سایر وسایل خانه است. یکی از این دسته ها که به نوعی جزو ظریف ترین وسایل هم می باشد وسایل شکستنی است که برای بسته بندی و جابجایی، بیشتر از سایر وسایل نیاز به مراقبت دارند تا از احتمال شکستن آن ها جلوگیری شود.شرکت های باربری تهران به صورت کلی چند قانون یکسان برای بسته بندی وسایل شکستنی منزل در نظر می گیرد که در زیر آن ها را بیان می کنیم.


قوانین بسته بندی لوازم شکستنی

پیش از هرچیز لازم است این را بگوییم که اصولا بسته بندی اثاثیه و لوازم یک امر تخصصی است و نیاز به مهارت و تجربه دارد. بنابراین بهتر است این امر توسط شرکت های باربری تهران صورت گیرد.حال اگر این بسته بندی مربوط به وسایل شکستنی باشد که نیاز به افراد متخصص در این زمینه، بیشتر هم می شود. به همین منظور اگر تخصص این کار را ندارید می توانید بسته بندی اثاثیه منزل خود را به شرکت های خدمات اسباب کشی هانی بار سپرده و یا اگر خودتان می خواهید این کار را انجام دهید حتما به نکاتی که گفته می شود توجه کنید. همچنین می توانید با مشاوران باربری تهران تماس گرفته و سئوالات خود را با ما در میان بگذارید.


برای بسته بندی وسایل شکستنی پیش از بسته بندی اثاثیه منزل می بایست مکانی مناسب و دور از رفت و آمد را برای آن ها انتخاب کنید. کانتر آشپزخانه و یا میز های غذاخوری گزینه های مناسبی برای این کار هستند. همچنین برای لوازمی با ابعاد بزرگ تر می توان از هال و پذیرایی استفاده کرد.


ضمنا برای جلوگیری از خاک گرفتن وسایل شکستنی، سعی کنید مکانی مناسب بدون گرد و خاک را برای چنین وسایلی انتخاب کنید. کارتن هایی برای بسته بندی وسایل شکستنی با سایز های متوسط و کوچک آماده کرده و سعی کنید تعداد زیادی از وسایل شکستنی را در یک جعبه قرار ندهید تا هم کارتن سنگین نشود و هم ریسک و خطر شکستن را هنگام باربری پایین تر بیاوریم.

بسته بندی اثاثیه منزل


با چسب های پهن و مخصوص بسته بندی کارتن، کف کارتن و گوشه های آن را محکم کنید. سعی کنید بین وسایلی که در کارتن است از نایلون های حباب دار - که به آنها بابل رپ گفته می شود - استفاده کنید و آن ها را به ظروف بچسبانید تا وسیله ها با هم برخورد پیدا نکنند تا دچار شکستگی نشود. همچنین می توان قسمت زیرین کارتن ها هم با این نایلون ها پوشاند تا هنگام زمین قرار دادن نیرو به وسایل منتقل نشود.


روزنامه ها به دلیل وجود مواد شیمیایی و سرب در چاپ نوشته ها بهتر است هنگام بسته بندی لوازم شکستنی و عموما ظروف غذاخوری هستند استفاده نشود. زیرا وسایل را هم آلوده و هم رنگی می کند. در عوض اگر پارچه یا تکه های لحاف یا پتوی کهنه در منزل موجود است، می توانید آن ها را در صورتی که نیازی به آن ها ندارید، تکه تکه کرده و لابلای وسایل شکستنی در جعبه و یا کارتن های اثاث کشی قرار دهید. هرچند که در صورت بسته بندی صحیح وسایل شکستنی معمولا نیازی به چنین کاری نیست.


بسته بندی چینی و کریستال

ظروف شکستنی مانند لیوان ها و پارچ ها و بشقاب ها معمولا قیمت زیادی ندارند اما می بایست در بسته بندی آن ها نهایت دقت را کرد زیرا بسیار حساس و در معرض شکستن هستند. شزکت های باربری تهران با ارائه خدمات VIP و یا بسته بندی اثاثیه در خدمت افرادی است که قصد انجام اسباب کشی دارند.


ضمنا در قسمت داخلی لیوان ها را با فوم یا پارچه پر کنید و به صورت صاف در جعبه قرار دهید و مابین آن ها را با کارتن جدا کننده پر کنید تا هیچگونه برخوردی با هم نداشته باشند.


به هر صورت لازم است که تمام موارد فوق را هنگام بسته بندی لوازم شکستنی رعایت کنید. این موضوع مخصوصا هنگام حمل بار به شهرستان اهمیت بیشتر پیدا می کند زیرا مسافت بیشتر برابر است با تکان های بیشتر و احتمال آسیب بیشتر به وسایل.

بسته بندی لوازم شکستنی


مراحل بسته بندی وسایل شکستنی:

بطور خلاصه اگر بخواهیم موارد ذکر شده بالا را جمع بندی و بصورت مختصر و مفید در اختیار شما قرار دهیم، می توان گفت که مراحل بسته بندی لوازم شکستنی بصورت زیر است:

• تهیه کارتن اسباب کشی (در سایزهای بزرگ، متوسط و یا کوچک).شرکت های باربری در صورت نیاز شما می توانند اقدام به فراهم نمودن کارتن ها نمایند.

• آماده کردن پلاستیک و نایلون های ضد ضربه و حباب دار و سایر وسایل مورد نیاز

• آماده سازی فضای آشپزخانه و منزل پیش از شروع بسته بندی اثاثیه منزل

• جدا کردن لوازم شکستنی سنگین از سبک

• قرار دادن وسایل در کارتن ها و گذاشتن لایه های کاور های کاغذی، پلاستیکی و یا نایلونی بین آن ها

• پر کردن فضای خالی در کارتن ها با استفاده از پلاستیک، پارچه و غیره

• بستن درب کارتن ها با استفاده از چسب های محکم

• نوشتن عنوان مربوط به وسایل درون هر یک از کارتن ها (در صورت امکان)


با این همه باید در پایان اشاره کنیم که حتی در صورت انجام حرفه ای ترین بسته بندی جهت حمل وسایل شکستنی در اسباب کشی، باز هم رعایت احتیاط هنگام جابجایی و انتقال آن ها به مکان جدید لازم است. بنابراین پیشنهاد می دهیم امور مرتبط به اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه را به شرکت های باربری تهران بسپارید.


شما می توانید در هر زمانی بر روی خدمات باربری و اتوبار تهران هانی بار حساب کرده و امور باربری خود را با خیالی آسوده به دستان با تجربه و کارآزموده ما بسپارید.