شرایط و ویژگی های رانندگی با خودروهای باربری و استفاده از خدمات شرکت های باربری تهران به گونه ای است که این شرکت ها معمولا فقط از رانندگان حرفه ای جهت راندن و هدایت ماشین های حمل بار استفاده می کنند. این موضوع به این دلیل اهمیت دارد که انجام امور باربری، جابجایی و ارائه خدمات اسباب کشی اثاثیه امری حساس و مهم محسوب می شود. چرا که خودروهای حمل بار حاوی جعبه و کارتن های وسایل و لوازم مشتریان هستند که قصد اثاث کشی و جابجایی آن ها در داخل شهر و یا حمل بار به شهرستان را دارند و باید بارها به سلامت به مقصد برسند.


به همین جهت بسیاری از افراد پیش از بررسی و صحبت های اولیه با کارکنان شرکت های اتوبار تهران، به فکر انتخاب یک شرکت باربری و اتوبار ایمنبا بکارگیری رانندگانی وارد هستند. چرا که ایمنی وسایل و لوازم اهمیت زیادی برای آن ها دارد. بطور قطع هیچ کسی حاضر نیست با شرکتی قرارداد ببندد و وسایل و اثاثیه خود را جهت بسته بندی اثاثیه منزل یا شرکت خود در اختیار آن ها بگذارد که احتمال بدهد وسایل و لوازم در زمان حمل و جابجایی آسیب ببینند و یا گم شوند.


انتخاب شرکت باربری مناسب

با توجه به موارد اشاره شده انتخاب درست شرکت خدمات حمل بار و باربری تهران اهمیت زیادی دارد. در بخش های مختلف درباره اینکه چگونه یک شرکت باربری مناسب در تهران انتخاب کنیم؟ نوشته ایم و مطالبی را جهت آشنایی هر چه بیشتر شما ذکر کردیم. اما نکته ای که شاید بسیایر از افراد به آن توجه نکنند اهمیت رانندگان خودروهای باری است. به همین جهت انتخاب راننده برای ماشین های حمل بار بسیار مهم است و در واقع هر فردی با داشتن گواهینامه نمی تواند از عهده این کار برآید. این موضوع برای حمل بار به شهرستان با خاور و کامیون و یا ماشین های کوچک تر همچون وانت بار با توجه به مسافت بیشتر نسبت به امور باربری تهران دارای اهمیت بیشتری خواهد بود و شناخت دقیق راننده از کلیه مسیرها و همچنین تبحر در امر حمل بار به شهرستان جز موارد بسیار مهمی است که در هنگام انتخاب شرکت های اتوبار باید به آن دقت نمود.


انتخاب رانندگان مناسب جهت استفاده از خودروهای باربری

در واقع شرکت های باربری تهران در کنار اعزام بهترین کارگران حمل بار و همچنین انتخاب ماشین حمل بار و باربری در زمینه انتخاب راننده برای این خودروها هم سعی می کنند دقت کافی را داشته باشند. چرا که یک راننده حرفه ای براحتی می تواند امور حمل بار به شهرستان و یا جابجایی خودروی باربری را برای حما اثاثیه به مقصد هدایت کرده و نه تنها وسایل و کارتن های حامل لوازم و اثاثیه را به موقع به مقصد برساند بلکه با داشتن آشنایی با مسیرها و جاده های مختلف داخل و خارج از تهران بتواند براحتی ایمنی خود و سرنشینان و همچنین بارها را تامین کند. مهارت راننده برای جابجایی و حمل بار به شهرستان با خاور و کامیون نیز باید در اولویت قرار گیرد زیرا چنین ماشین هایی دارای فوت و فن های خاص رانندگی می باشند.


در واقع رانندگان این شرکت ها باید کاملا حرفه ای و با تجربه بوده و به خصوص با مراحل باربری و وظایف رانندگان آشنا باشند تا بتوانند جهت ارسال بار در تهران و یا حمل بار به شهرستان های کشور به وظایف خود به خوبی عمل کنند. اولین مسئله در این میان داشتن گواهینامه رانندگی خودروهای حمل بار است.


گواهینامه برای خودروهای باربری:

دریافت گواهینامه اولین شرط و قدم اصلی برای افرادی است که می خواهند اقدام به رانندگی خودروهای باربری کنند. همانطور که می دانید در حال حاضر چند نوع گواهینامه برای افراد متقاضی صادر می شود که عبارتند از:

• گواهینامه پایه یک

• گواهینامه پایه دو

• گواهینامه پایه سه

• گواهینامه موتور سیکلت

رانندگان خودروهای باربری


هر یک از این گواهینامه ها شرایط خاص خود را جهت آزمون و همچنین دریافت گواهینامه دارند و رانندگانی که موفق به دریافت آن ها شده اند، طبق قوانین راهنمایی رانندگی کشور محدودیت هایی جهت رانندگی خودروهای باربری و حمل بار دارند. بطوری که:

✔ رانندگانی که دارای گواهینامه پایه یک رانندگی هستند می توانند خودروهای باربری با ظرفیت بیش از 6 تن را هدایت کنند. برای حمل بار به شهرستان با خاور و کامیون به این نوع از گواهینامه ها نیاز می باشد.

✔ رانندگانی که گواهینامه پایه دو دارند می توانند اقدام به رانندگی خودروهای حمل بار با ظرفیت حداکثر 6 تن کنند.

✔ رانندگان دارای گواهینامه پایه سوم می توانند خودروهای سواری با حداکثر 9 نفر سرنشین و همچنین وانت بار تا حداکثر 3.5 تن وزن را هدایت کنند. برای حمل بار به شهرستان با وانت و یا انجام امور باربری تهران نیاز به این نوع از گواهینامه جهت تردد می باشد.


در حقیقت بیشتر شهروندانی که جهت دریافت گواهینامه اقدام می کنند موفق به دریافت گواهینامه پایه دوم می شوند که در واقع شامل موارد مطرح شده در مورد گواهینامه پایه سوم رانندگی نیز می شود. این افراد می توانند جهت رانندگی خودروهای حمل بار از نوع سبک و یا نیمه سنگین مانند وانت بار و یا کامیونت اقدام کنند. لازم به ذکر است برای انجام خدمات باربری تهران با چنین ماین های حمل بار نیاز به مهارت کافی می باشد. اما کسانی که قصد رانندگی خودروهای سنگین باربری از جمله تریلی، خاور و کامیون را دارند باید حتما اقدام در آزمون رانندگی پایه یک شرکت و مدرک گواهینامه رانندگی آنرا دریافت کنند. هرچه مهارت این افراد در رانندگی با چنین وسایل باربری بیشتر باشد، گزینه بهتری برای حمل بار به شهرستان و مسافت های دور خواهند بود.


رانندگان شرکت های باربری تهران باید شرایط زیر را داشته باشند:

• به کلیه مناطق تهران و به خصوص بزرگراه ها و خیابان های اصلی و راه های فرعی و اصلی آن ها (برای باربری تهران) و همچنین جاده های بیرون از شهر (برای حمل بار به شهرستان) مسلط باشند و به وضعیت ترافیک راه ها کاملا آشنا باشند.

• افرادی صبور و با حوصله باشند.

• یکی از لازمه های به کار گیری رانندگان در شرکت های باربری تهران، مدارک مورد نیلز به منظور عدم مشکلاتی نظیر اعتیاد و یا سایر مشکلات می باشد.

• برای رانندگی در جاده ها در پاییز و زمستان و در شرایط آب و هوایی سخت پر برف و باران آماده باشند و لوازم ایمنی خودرو برای چنین شرایطی را آماده داشته باشند.

• در بستن اتصالات و باربند ها مهارت کافی داشته باشد.

• دارای قدرت بدنی مناسب باشد تا بتواند در صورت لزوم به سایر کارگران شرکت باربری کمک کند.

• با رانندگی خودروهای مختلف حمل بار (مانند خاور، کامیون و کامیونت های هیوندای، ایسوزو، بنز و...) کاملا آشنا باشند تا در صورت نیاز به انجام حمل بار به شهرستان با خاور و کامیون و یا سایر وسایل بتوانند مسافت های طولانی را بدون مشکل طی نمایند.


چنین افرادی زمانبندی انجام باربری و یا حمل بار به شهرستان را به خوبی می دانند و ساعت هایی از شبانه روز که تردد ماشین های سنگین باری ممنوع است را بخاطر دارند. شرکت باربری تهران هانی بار دارای بهترین رانندگان خودروهای حمل بار در تهران است و در این زمینه همانند سایر زمینه های خدمات اثاث کشی، بسته بندی و حمل اثاثیه توانسته با موفقیت کامل در خدمت همشهریان گرامی باشد.