یکی از نکاتی که در هنگام اسباب کشی ذهن افراد را دچار درگیری می کند بسته بندی لوازم و اسباب و اثاثیه می باشد.قطعا به منظور انجام اسباب کشی وسایل ریز و درشتی وجود دارند که جابجایی آن را ممکن است سخت به نظر بیاید. ما در این مقاله قصد داریم درباره این موضوع صحبت نماییم که آیا انجام این کار بدون بسته بندی میسر می باشد یا خیر؟


نحوه اصولی اسباب کشی

امروزه بسیاری از وظایف حمل بار و اسباب کشی را شرکت باربری بر عهده می گیرد که این موضوع سبب شده است افراد با خیال آسوده تری اقدام به انجام این کار نمایند. این شرکت ها دارای خدمات متنوعی از جمله بسته بندی اسباب و اثاثیه هستند که شاید مهم ترین بخش در هنگام جابجایی باشد.

بسته بندی اثاثیه منزل


در اختیار داشتتن کارگرانی که تخصص انجام بسته بندی اثاثیه را دارند یکی از مهم ترین ویژگی های شرکت های باربری تهران است که به صورت کاملا تخصصی و با استفاده از تجهیزات کامل اقدام به انجام این کار می نمایند. شاید در نگاه اول ذهن مشتریان به سمت هزینه شرکت باربری درباره ارائه خدمات اضافه همچون بسته بندی برود و انجام این کار را هزینه اضافی بدانند اما در صورتی که انجام این فرآیند به درستی صورت نگیرد امکان آسیب های جدی به وسایل گرانبها و ارزشمند شما در هنگام اسباب کشی وجود دارد و وقوع این اتفاق هزینه بر تر از انجام بسته بندی اصولی لوازم باشد.


بنابراین جهت اسباب کشی اصولی اولین و مهم ترین امر بسته بندی صحیح وسایل می باشد.از دیگر مراحلی که می توان برای انجام اسباب کشی اصولی بدان اشاره کرد ، حمل بار و مراحل جابجایی آن است که در صورت انتخاب یک اتوبار مناسب می توان کلیه این اقدامات را با سرعت بالاتر و کیفیت مناسب تری شاهد بود. اما آیا می توان برای انجام اسباب کشی بدون نیاز به تجهیزاتی چون کارتن اقدام به انجام این کار نمود؟


اسباب کشی بدون کارتن بسته بندی

اتفاقاتی که در هنگام عدم استفاده از تجهیزاتی جون کارتن بسته بندی ممکن است در حین اسباب کشی به وقوع بپیوند قطعا دلخواه هیچ فردی نمی باشد. مفقودی وسایل ، آسیب به آن ها ، شلوغی و به هم ریختگی در هنگام اسباب کشی و یا چیدن وسایل و در نهایت بالا رفتن زمان اسباب کشی تنها برخی از دلایلی است که نیاز به کارتن بسته بندی لوازم را در هنگام اسباب کشی اجباری می کند.


با استفاده از کارتن بسته بندی شما می توانید تمامی لوازم ریز و درشت خود را تفکیک کرده و به طور اصولی بسته بندی نمایید تا با این کار علاوه بر عدم آسیب به آن ها از گم شدن و یا ریخت و پاش های اسباب کشی بکاهید.


تصور کنید قصد انجام اسباب کشی را دارید و لوازم ریز و درشت قسمتی از خانه همچون آشپزخانه را قصد حمل دارید.بدون نیاز به کارتن و تجهیزات مورد نیاز چگونه می توانید کلیه ظرف و ظروف و یا لوازم ریز و درشت شکستنی را جابجا نمایید؟ تصور این موضوع هم فکر را درگیر می کند. با استفاده از کارتن بسته بندی می توان علاوه بر تفکیک لوازم شکستی از غیر شکستنی لوازم را با نظم و ترتیب بهتری بسته بندی کرد و فرآیند انتقال و باز کردن آن ها به مراتب آسان تر می باشد.


با استفاده از کارتن بسته بندی و نوشتن لوازمی که در داخل آن ها قرار داده شده است می توان راحت تر از هر زمان دیگری اقدام به پیدا کردن آن ها و چیدن لوازم در مکان جدید نمود.

بسته بندی لوازم منزل


نحوه بسته بندی اسباب و اثاثیه

همانطور که گفته شد وجود کارتن بسته بندی مناسب از ملزومات اسباب کشی است و در صورتی که قصد سپردن این کار به شرکت باربری خود را داشته باشید ، این شرکت ها می توانند با استفاده از انواع مختلفی از جعبه ها در ابعاد گوناگون اقدام به بسته بندی لوازم ریز و درشت شما نمایند. همچنین استفاده از تجهیزاتی همچون استرچ رپ ، فوم های حباب دار و... توسط باربری تهران می تواند خیال شما را از سلامت لوازم در حین جابجایی راحت نماید.


اما اگر خودتان قصد انجام این کار را داشته باشید نکاتی را باید رعایت نمایید که در ادامه ذکر خواهیم نمود:

✔ استفاده از روزنامه باطله و یا پارچه برای قرارگیری ظروف و لوازم شکستنی در کارتن

✔ چیدن ظروف در کف کارتن هایی با ضخامت زیاد و سپس قرار دادن لیوان ها پس از کاغذ پیچ کردن و یا استفاده از پلاستیک حبابدار بر روی بشقاب ها

✔ استفاده از چسب های محکم برای بسته بندی و محکم نمودن کارتن ها پس از پر شدن آن ها و نوشتن نام وسایلی که داخل آن قرار گرفته است.

✔ شمارش تعداد کارتن ها پس از اتمام بسته بندی به منظور عدم گم شدن آن ها

✔ برای جابجایی لوازم گران بها و یا با ارزش همچون قاب عکس ، آباژور و... می توان از پیچیدن پارچه دور آن ها و بستن آن ها به وسیله طناب استفاده کرد.پس از این کار متناسب با اندازه وسیله می توان از کارتن های محکم استفاده و این اقلام را به صورت دقیق در داخل کارتن قرار داد.

✔ بهتر است برای پیچیدن ظروف و وسایل شکستنی از کاغذ های ساده به جای روزنامه باطله استفاده کرد تا جوهر نوشته های روزنامه ظروف را دچار مشکل ننماید.


چیدمان صحیح و اصولی وسایل در کارتن

در هنگام چیدن وسایل انتخاب کارتن با اندازه مناسب بسیار اهمیت دارد. در هنگام چیدن می بایست از محکم بودن و عدم فضای خالی در داخل جعبه اطمینان حاصل نمایید تا در هنگام جابجایی وسیله های داخل کارتن دچار تکان و آسیب نشوند. در صورتی که فضای خالی در کارتن وجود دارد و نمی توان آن را پر نمود می توان از کاغذ باطله و یا فوم های ضربه گیر برای پر کردن این فضا استفاده کرد.

باربری تهران


تفکیک وسایل پیش از بسته بندی

قبل از این که شروع به چیدن وسایل در کارتن ها کرده اید می بایست اقدام به تفکیک و جداسازی وسایل بنمایید. این بدین معنی است که به طور مثال در کارتن ظروف کتاب و یا مواد شوینده قرار نگیرد. با تفکیک هر یک از لوازم علاوه بر بالا رفتن سرعت بسته بندی و همچنین باز کردن ، درگیری ذهنی کمتر و از گم شدن وسایل جلوگیری به عمل خواهد آمد.


در پایان و به منظور جمع بندی می توان گفت انجام اسباب کشی بدون کارتن بسته بندی اسباب و اثاثیه عملا غیر ممکن بوده و بهتر است برای کاهش اتلاف زمان و خیال راحت تر انجام این کار را به شرکت های باربری تهران بسپارید.دلیل این امر را در مقاله چرا سپردن بسته بندی به شرکت های باربری مهم است؟ می توانید مطالعه نمایید. شرکت هانی بار به عنوان یکی از بهترین شرکت های باربری در تهران آماده ارائه انواع خدمات با بهره گیری از کادری مجرب و استفاده از امکانات روز دنیا می باشد.