یکی از مهم ترین مسائل برای انجام صحیح و اصولی اسباب کشی ، دقت به نحوه جابجایی اسباب و اثاثیه و استفاده از وسایل حمل و نقل مجهز شرکت های باربری تهران می باشد.بنابراین پیش از انتخاب شرکت باربری مورد نظر خود جهت انجام این کار می بایست اطلاعات کاملی درباره خودروهای باربری شرکت مورد نظر خود داشته باشید.امروزه شرکت های باربری از انواع و اقسام این گونه خودروها بسته به نیاز مشتری استفاده می نمایند که می توان به پیکان وانت ، نیسان وانت ، خاور ، کامیون مسقف (اتاق دار) و... اشاره کرد.


آن چه که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم مزیت های استفاده از کامیون اتاق دار برای اسباب کشی می باشد. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.


معرفی انواع کامیون های باربری

پر استفاده ترین وسیله نقلیه برای انجام باربری و حمل و نقل وسیله از دیرباز تاکنون کامیون ها بوده اند.به همین دلیل با انجام بروز رسانی هایی که بر روی این وسایل انجام شده است تا به امروز این وسیله نسبت به سایر خودروها بیشتر برای حمل و نقل استفاده می شود.ابعاد و ظرفیت مختلف آن سبب می شود چه در مسافت های کوتاه و بلند و یا حمل و نقل داخل و بیرون فضای شهری مناسب باشد.

کامیون اتاق دار


در باربری تهران و شهرستان ها شاهد استفاده از انواع خودروهای باربری هستیم که هریک توانایی و قابلیت های خاص خود را دارند.در این بین کامیون ها با توجه به ظرفیت بیشتر خود برای اسباب کشی بیشتر از سایر خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرند .انواع کامیون های باربری برای حمل اسباب و اثاثیه عبارتند از:

1.خاور

با توجه به ابعاد و ظرفیت کامیون خاور ها ، این وسیله برای حمل بار به شهرستان و یا باربری تهران مناسب می باشد. خاور دارای ظرفیت های گوناگونی می باشد و قابلیت حمل بارهایی با وزن 6 تن را  داراست.


2.کمپرسی

از این نوع وسیله حمل و نقل برای جابجایی مصالح ساختمانی و یا بارهای فله ای استفاده می شود. تخلیه بار در این وسیله به وسیله کمپرس انجام می شود و مناسب حمل مصالح ساختمانی در حجم زیاد می باشد.


3.بونکر

حمل مصالح ساختمانی غیر جامد که در اثر زمان به شکل جامد در می آیند همچون بتن و سیمان با استفاده از این کامیون ها انجام می شود. بتن در صورت ایستا بودن شکل جامد به خود می گیرد بنابراین برای عدم این اتفاق در هنگام جابجایی این ماده از وسیله ای به نام بونکر استفاده می شود که می تواند بتن را به طور دائم در داخل مخزن مخصوص چرخانده تا کیفیت خود را برای ساخت و ساز از دست ندهد.


4.ترانزیت

برای حمل بار به خارج از کشور و صادرات و واردات مواد مختلف که نیاز به انجام پلمپ می باشد از کامیون های ترانزیت استفاده می شود. به دلیل ابعاد بزرگی که این کامیون ها دارند ، در داخل شهر از آن ها استفاده نشده و تنها در راه های برون شهری می توان از آن ها استفاده کرد.


5.کامیون های اتاق دار

یکی از مناسب ترین وسایل حمل و نقل برای باربری تهران و حمل بار به شهرستان کامیون های اتاق دار می باشد. اتاقی که در قسمت بار این کامیون تعبیه شده است سبب می شود اسباب و اثاثیه با ایمنی بیشتری به مقصد برسد. در اسباب کشی از این نوع کامیون بیشتر استفاده می شود. مدل دیگر کامیون های اتاق دار مسقف بوده که می تواند در شرایط جوی نا مناسب لاستفاده شده تا اسباب و اثاثیه از آسیب های احتمالی در اثر بارش نزولات آسمانی و یا باد و طوفان در امان باشند.

باربری تهران


6.کامیون های یخچال دار

همانطور که از نام آن ها مشخص است این نوع کامیون ها مجهز به سیستم سرمایش بسیار قوی در محل بار خود هستند که برای حمل و جابجایی مواد غذایی فاسد شدنی همچون گوشت و مرغ و لبنیات ... استفاده می شوند.البته از این نوع کامیون ها برای جابجای کردن برخی داروهای حساس به دمای زیاد می توان استفاده کرد.


7.کامیون تریلی بوژی

بزرگترین کامیون های موجود در دنیا که دارای ابعاد غول پیکری هستند ، کامیون تریلی بوژی نام دارند.برای جابجایی بارهای بسیار سنگین و با ابعاد غول پیکر از این کامیون ها استفاده می شود.به طور مثال به منظور جابجایی هواپیما چنین بارهایی می توان از این نوع کامیون ها استفاده کرد. با توجه به تعداد چرخ های بسیار زیادی که در این کامیون استفاده شده است ، سنگینی بار پخش شده و قادر به حمل و جابجایی آن ها می باشد.


حمل و نقل در اسباب کشی

برای انجام اسباب کشی و حمل بار آن چه که از دید مشتری بسیار اهمیت دارد سلامت اسباب و اثاثیه هنگار حمل آن ها به مکان جدید می باشد.استفاده از کامیون های اتاق دار یا کابین دار و مسقف که امروزه در باربری تهران از آن ها استفاده می شود از بهترین انتخاب هاب خودروی حمل بار محسوب می شود که با استفاده از آن می توان تا میزان زیادی از سلامت اسباب و اثاثیه خود اطمینان حاصل کرد.این نوع شیوه حمل اثاثیه در باربری تهران بیشتر از سایر روش ها محبوبیت داشته و دلیل آن هم امنیت بالاتر آن نسبت به سایر روش های حمل و نقل می باشد.


مزایای کامیون های اتاق دار چیست؟

✔ استفاده از کابینی امن برای انجام باربری

✔ استفاده از فضا و دیواره بیرونی کابین به منظور انجام تبلیغات خیابانی (تبلیغ شرکت های باربری تهران اکثرا بر روی دیواری این کامیون ها انجام می شود)

✔ بارگیری و تخلیه آسان به دلیل وجود درب تعبیه شده در قسمت کامیون

✔ امنیت بالای وسایل و اسباب و اثاثیه در برابر شرایط جوی همچون برف و باران و یا عدم آسیب به آن ها در اثر تابش نور مستقیم خورشید و گرد و خاک و...


با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت اسباب کشی با استفاده از کامیون های اتاق دار یهترین شیوه حمل بار در باربری تهران و شهرستان ها می باشد که می توان با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به سایر شیوه های حمل همچون نیسان وانت و... از آن استفاده کرد. شرکت هانی بار با بهره گیری از انواع و اقسام خودروهای باربری اعم از کامیون های اتقا دار و مسقف آماده ارائه خدمات اسباب کشی به مشتریان گرامی می باشد.اگر قصد اسباب کشی ، بسته بندی اثاثیه و یا سایر خدمات حمل و نقل را داشته باشید می توانید با اتوبار هانی بار در ارتباط باشید.